Lise Medeniyet Akademileri Yaz Okulu Öğrencilerin Gelişimine Katkı Sağlıyor


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile mezun gençlere yönelik ders ve sınav destek programları, milli-manevi eğitimler, atölyeler ve etkinliklerle hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri, düzenlediği Yaz Okulu’nda da öğrencilerin tatillerinin verimli geçmesine katkı sağlıyor. 


Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri (LİMA) Yaz Okulu ile öğrenciler yaz tatilini verimli geçiriyor.

Konyalı gençlerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerine de katkı sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Lise Medeniyet Akademileri, yaz tatilinde de liseli gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. 

ÖĞRENCİLER EĞLENCELİ ETKİNLİKLERLE STRES ATIYOR
Okulların tatile girmesiyle birlikte Lise Medeniyet Akademileri Yaz Okulu’na katılan gençler Kur’ân-ı Kerim, Siyer, Peygamberler Tarihi ve Öncü Şahsiyetler gibi milli ve manevi derslerle gelişimlerine katkı sağlıyor. Öğrenciler ayrıca kamp, halı saha, bowling, paintball gibi yaz aylarının atmosferine uygun etkinliklerle de stres atıyor. 

ANNE-BABALAR DA ÇOK MEMNUN
Gençlerin hem akademik anlamda desteklendiği, hem de sosyalleşmeleri bakımından etkinliklerin düzenlendiği Lise Medeniyet Akademileri’nden anne-babalar da oldukça memnun. Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara verdiği değerin gurur verici olduğu yorumunu yapan aileler, ücretsiz yararlandıkları Lise Medeniyet Akademileri konusundaki desteğinden dolayı Başkan Altay’a teşekkür etti.

LİMA GENÇLERİ YARINLARA HAZIRLIYOR
Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile yeni mezun gençlere yönelik; ders destek ve sınav programları, milli ve manevi eğitimler, atölyeler ve etkinlikler düzenlerken; gençlerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre konferanslar ve seminerler vererek gençleri yarınlara hazırlıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir