Sabah başyazarı Mehmet Barlas: 6’lı masa elemanlarına can suyu gibi gelen “mahkûmiyet” kararının rüzgârı uzun sürmeyecek

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na verilen mahpus ve siyasi yasak cezasının muhalefet üzerindeki tesirinin kısa müddette kaybolacağını belirterek “Görüldüğü üzere Kemal Kılıçdaroğlu dışındaki 6’lı masa elemanlarına can suyu üzere gelen “mahkûmiyet” kararının rüzgârı uzun sürmeyecek. Bir tarafta plan, proje ve icraat, öbür tarafta ise global güçlerden dayanak alan hamaset siyaseti var. Seçmen her seçimde olduğu üzere ferasetiyle doğruyu görecektir” sözlerini kullandı.

Barlas, Erdoğan’ın Mardin’deki kelamlarını paylaşarak “6’lı masaya da “Hodri meydan” diyerek adaylarının açıklanmasını isteyen Erdoğan, “Cumhur İttifakı adayını açıklamış ve meydanlarda. Toplanıp dağılmaktan öbür iş yapmayan 6’lı masa ve ortaklarının yüreği yetiyorsa çıkıp adaylarını açıklasınlar. Bize isim fark etmez, çamura yatmadan ‘Bizim adayımız bu’ deme hamasetini göstersinler” dedi” diye yazdı.

Yazının tamamı için …

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir