Gülşen’in çorap boyuna karışmaya çalışan belediye çalışanına çocuk istismarından soruşturma

Şarkıcı Gülşen’e “Çorabını çek, lider geliyor” diyen AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi Merasim ve Tertip Müdürü S.K. hakkında  14 yaşındaki kız çocuğuna hakaret ve tacizden soruşturma açıldığı öğrenildi.

Birgün’den Onur Durmuş imzalı habere, 14 yaşındaki çocuğun ailesinin şikâyeti üzerine 21 Eylül 2022’de Altınordu Emniyet Müdürlüğü’nde S.K.’nin sözü alındı. Olayla ilgili soruşturmanın hala sürdüğünü belirten emniyet kaynakları soruşturmaya saklılık kararı verildiğini belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden bir diğer kaynak ise olayın belediye yetkilileri tarafından öğrenilmesinin akabinde S.K.’nin istifaya zorlandığını ve misyondan uzaklaştırıldığını kaydetti.

Öte yandan olayın Ordu Büyükşehir Kent Kurulu’nda yaşandığı ve taciz tezlerinin akabinde Kent Kurulu binasının kapatıldığı da öğrenildi.

“İstifa ettim lakin bu olay yüzünden istifa etmedim”

Konuya ait tabirinin alındığını doğrulayan S.K. BirGün’e yaptığı açıklamada kendisine iftira atıldığını öne sürdü. S.K., “Önce hakaret ettiğimi ve daha sonra tacizde bulunduğumu argüman ettiler. Bana iftira atıyorlar. Tecavüz olayı olsa benim dışarıda olmamam lazım. Karşı tarafın sözünde soruşturmanın kapalılığı kelam konusu. Bu hususla ilgili benim açıklama yapmam yanlışsız değil. Ben bu türlü bir şeyi kabullenmedim. Soruşturmanın sonucunu bekleyeceğiz. İstifa ettim lakin bu olay yüzünden istifa etmedim” dedi.

Gülşen’e “çorabını çek, lider geliyor” diyen sunucu

2018’de verdiği konserde Gülşen’in sahne kıyafetinin bir kesimi olan çorap çizmesi şovun sonuna yanlışsız aşağıya indi. Belediye Başkanı’nı çiçek vermesi için anons eden sunucu Gülşen’e “Çorabını çek, lider sahneye çıkıyor” diye ihtarda bulununca Gülşen, sunucuya sahnede reaksiyon göstermişti. Gülşen, sunucuya “Pardon siz ne dediniz bir daha sesli bir formda tekrarlar mısınız? Şu anda latife yapacak kadar bir samimiyet hissetmiyorum” diyerek çıkışmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir