Bahçedeki çadırı görünce ağır hasarlı raporu verdiler

Gaziantep’te az hasarlı olduğu belirtilen konuta ağır hasarlı raporu verildiği tez edildi.

Kahramanmaraş merkezli şiddetli sarsıntılardan etkilenen 11 vilayetten biri olan Gaziantep’te binlerce yapı için acil yıkım kararı verildi.

İslahiye ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkımları devam ederken, Şehit Osman Göğebakan Sokağı’ndaki 3 katlı Yıldız Apartmanı’nda yaşayan vatandaşın başına değişik bir olay geldi.

Sadık Yıldız isimli vatandaş, az hasarlı görünen konutunun bulunduğu adresteki yanlışın düzeltilmesi için AFAD kriz merkezine müracaat etti.

DERDİNİ ANLATAMADI

Burada kaygısını anlatmaya çalışan Sadık Yıldız, yanlış anlaşıldı. Konutundaki hasara itiraz ettiği düşünülen Sadık Yıldız’a bir dilekçe örneği verilerek, imzalattırıldı.

Dilekçenin sürece alınmasının akabinde yapı kontrol uzmanları meskene gelerek inceleme yapmak istedi. Habersiz adrese gelen gruplar, konutta kimseyi bulamadı. Konutun önündeki çadırları da gören gruplar, dışarıdan yaptıkları incelemenin akabinde meskene ağır hasarlı raporu verdi.

HER YOLU DENEDİLER

Bunun üzerine tekraren kere AFAD’a ve ilgili kurumlara başvuran Yıldız ailesi, teşebbüslerinden bir sonuç alamadı. Sistemde apartmanın bir süre sonra ağır hasarlı gözüktüğünü ileri süren bina sahibi Sadık Yıldız’ın oğlu Muhsin Yıldız, itiraz dilekçesi hazırlayıp, ilgili kurumlara durumu bildirdi.

Hazırlanan dilekçelere karşın bir sonuç elde edemeyen Yıldız ailesi, 2 sefer ise sulh hukuk mahkmesine dilekçe verdi. Her seferinde mahkemeden de ret yanıtı alan aile, son olarak yönetim mahkemesine başvurdu.

Binalarında yalnızca ufak çatlaklar olduğunu söyleyen aile üyeleri, bir an evvel kusurun düzeltilmesini istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir