Adana’da ağabeylerine güvenen kadın evsiz kaldı

Adana’nın Yüreğir ilçesinde 25 sene önce dünyaevine giren Elvan (50) Çetin (53) Nisan çifti, Akdeniz Mahallesi’ndeki Çetin Nisan’ın annesinin evinin üstünde bulunan 2 odalı üstü çinko kaplı eve taşındı.

Çift, gündelik işlerde çalışarak yıllarca hayatlarını idame ettirirken, Elvan Nisan’ın ortak narenciye komisyonculuğu işi yapan ağabeyleri T.N. ve S.N. geçen Haziran ayında, ‘Sizin evinizin çatısı dahi yok. Gelin biz size ev yaptıralım’ dedi.

Nisan ailesi ise buna sevinerek eşyalarını evden çıkarttı ve evde inşaat başladı.

Ortaklık bozuldu

Ancak iddiaya göre Ağustos ayında evin kaba inşaatı bittiğinde ağabeyler arasında kavga çıktı ve ortaklıkları bozuldu.

Ortaklıkları bozulunca 2 ağabey, kardeşleri Elvan ile de görüşmeyi bıraktı ve ‘evini yaptırmayacağız’ dedi.

Penceresiz evde yaşamaya başladılar

Sokakta kalmamak için kapı, pencere ve sıvası olmayan evde oturmak zorunda kalan Elvan Nisan ve ailesi yaklaşan kış mevsimi öncesi ne yapacaklarını düşünüyor.

“Ağabeylerimden böyle bir şey beklemiyordum”

Elvan Nisan, eski evinde daha mutlu olduğunu belirterek, “Ağabeylerimden böyle bir şey beklemiyordum. Ortada kaldık. Kapı, pencere ve sıvam olsun yeter. Evin tavanı akıyor, sağlam olmadı. Yapılırsa çok sevinirim. İnsanın ailesi, kardeşi ortada bırakıyorsa insanlık kalmamış. Keşke hiç yaptırmasaydı. Benim 2 odam vardı en azından yatıp kalkıyordum, rahattım. Daha mutlu ve huzurluydum” ifadelerini kullandı.

“Önceden 2 göz odada oturuyordum, en azından elektriğim suyum vardı”

Şu anda ne yapacağını bilmediğini anlatan Nisan, “Daha önce 2 göz odada oturuyordum. Üstü çinkoluydu ancak en azından elektriğim, suyum vardı. Ağabeylerim ‘evini yaptıracağız’ dediler. Yıktılar, burayı yaptılar. Onlar kendi aralarında tartışınca bizi ortada bıraktılar. Şu anda da ‘yaptırmayacağız’ dediler. Ben de küstüm, konuşmuyorum. Yardımsever insanlardan destek bekliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir